رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: گزارش درآمد و هزینه سال گذشته شهرداری در صحن علنی شورا طرح و مصوب شد و در نتیجه تحقق 92 درصدی بودجه شهرداری در سال 1402 مطرح گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شورای اسلامی شهر بیرجند؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالرزاق نژاد روز گذشته در جلسه علنی شورا ضمن تقدیر و تشکر از حضور موثر و پر شور شهروندان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: حضور شهروندان در پای صندوق های رای و سهیم شدن در تعیین سرنوشت خود، نشان از آگاهی و فهم بالای مردمی دارد که همیشه در تمام لحظات حساس، در صحنه حاضر بوده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به موافقت اعضا با توافقنامه فیمابین شهرداری و شهروند در خصوص تفکیک پلاک ثبتی واقع در بلوار امام رضا (ع) اذعان داشت: اعضا با واگذاری ملک شهرداری واقع در خیابان 17 شهریور برای تولید و فروش سنگ آنتیک و در ازای آن آموزش به فرزندان کارکنان شهرداری ر جلسه شورا موافقت کردند.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد از موافقت اعضای شورا با لایحه شهرداری مبنی بر قرارداد اجاره 20 غرفه در بازار بلوار مسافر به اقشار آسیب پذیر و نیازمند و انعقاد قرارداد با کمیته امداد با اولویت زنان سرپرست خانوار و با نرخ 50 درصد اجاره بهای اعلام شده از سوی کارشناس رسمی دادگستری خبر داد.

رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورا در ادامه این جلسه به بیان پیشنهادات کمیسیون پرداخت و گفت: در پی درخواست مالکین املاک واقع در راستگرد شهدا- طالقانی مقرر شد پس از تامین اعتبار و با رضایت کتبی مالکین، نسبت به تملک توسط حوزه املاک شهرداری اقدام گردد.

دکتر فرید فروزانفر با اشاره به مکاتبه اداره استاندارد با شهرداری مبنی بر استاندارد سازی بخش بازی کودکان در پارکها، بر اساس مکاتبه شهرداری از انجام این امر خبر داد.

وی تصریح کرد: در خصوص اعتراضات مبنی بر سر و صدا در مجموعه بازی پارک توحید مقرر شد منبعد شهرداری در قراردادهای خود بر زمان و مقررات لازم برای این مجموعه ها تاکید بیشتری داشته باشد.

رئیس کمیسیون حقوقی شورا با اشاره به درخواست اخذ مجوز گردشگری شرکت پویش در اراضی بند دره اذعان داشت: بر اسا نظر موافق اعضای شورا تا زمان ارائه سند تک برگ از سوی شرکت پویش، اقدامی از طرف شهرداری میسر نمی باشد.

دکتر فروزانفر یادآور شد: در خصوص درخواست پلیس راهور مبنی بر اصلاح هندسی میدان دکتر حسابی در مهرشهر نیز مقرر شد موضوع برای بررسی و اعلام گزارش به شهرداری ارجاع گردد.

در ادامه رئیس کمیسیون بودجه و امور مالی شورا با اشاره به تایید گزارش درآمد و هزینه 1402 شهرداری از تحقق 92 درصدی بودجه شهرداری در سال گذشته خبر داد.

مهندس عباس سروری با اشاره به موافقت شورا با گزارش حسابرسی شهرداری افزود: درخواست شهرداری مبنی بر اجرای پروژه بهسازی فضای مقابل قطعه دو شهدا در کمیسیون مطرح و مقرر شد نامه برای بررسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع شود و شهرداری برنامه زمان بندی و برآورد اولیه و بودجه اجرای آن را تا این جلسه ارائه نماید که تاکنون در این خصوص اقدامی صورت نپذیرفته است.

وی از وصول گزارش درآمد هزینه شهرداری در اردیبهشت ماه جاری خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این گزارش از ابتدای سال جاری تاکنون22 درصد بودجه محقق و 210 میلیارد از بودجه 940 میلیاردی شهرداری وصول شده است.

رئیس کمیسیون بودجه شورا با اشاره به مکاتبه شهرداری مبنی بر اختصاص بودجه جهت تامین بخشی از هزینه های مراسم ارتحال امام خمینی (ره) اضافه کرد: اعضای شورا با افزایش 50 درصدی بودجه سال گذشته در خصوص این امر موافقت نمودند.

مهندس سروری با اشاره به درخواست مجتمع توانبخشی حضرت علی اکبر (ع) در خصوص ایجاد پارک گفت: مقرر شد سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری در صورت داشتن تجهیزات بلااستفاده در این خصوص مساعدت و همکاری نماید.

وی از موافقت شورا با درخواست ترک تشریفات خرید سنگ چینی جهت تسریع در اجرای پروژه باغ مفاخر و تغییر ردیف بودجه اختصاص داده شده برای احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی دوم مهرشهر به میدان اجتماعات و ارائه برنامه زمان بندی و اعتبار مورد نیاز از سوی شهرداری خبر داد.

رئیس کمیسیون بودجه شورا با اشاره به نامه شهرداری در خصوص تعرفه فروش محصولات تولیدی سازمان عمران گفت: مقرر شد شهرداری در این خصوص با نظر هیئت مدیره و بر  اساس نرخ روز بازار اقدام نماید.

گفتنی است لحاظ نمودن پروژه های هوشمند سازی ترافیک از محل پروژه های مولد سازی و موافقت با اصل مولد سازی و ارائه پروژه هایی که از این محل تامین اعتبار می شود از سوی شهرداری به شورا مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه جلسه روز گذشته شورا رئیس کمیسیون خدمات شهری با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای شورا در خصوص برگزاری جلسه فیمابین نمایندگان روز بازارها و سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری در کمیسیون خدمات گفت: این مهم در دستور کار کمیسیون می باشد.

مهندس یزدان شناس اذعان داشت: مقرر گردید بخشی از مطالبات پیمانکار باغ پرندگان که مورد توافق شهرداری و ایشان می باشد پرداخت گردد تا پس از آن برای مابقی مطالبات شهرداری و پیمانکار، تصمیم گیری شود.