رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: شوراي اسلامي شهر بیرجند به منظور تسهيل در نحوه پرداخت عوارض شهرداري از سوي شهروندان ضوابط پرداخت اين عوارض را تعيين مي كند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی شورای اسلامی شهر بیرجند؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالرزاق نژاد روز گذشته در جلسه علنی شورا اظهار داشت: بر اساس قانون و مطابق دفترچه تعرفه عوارض شهرداری مصوب شورای شهر بیرجند و در راستای تسهیل در امور شهروندان در پرداخت مطالبات شهرداری، شرایط پرداخت اقساطی برای شهروندان فراهم می باشد.

وی ادامه داد: در صورت پرداخت نقدی عوارض، شهروندان می توانند از تخفیف 5 درصدی در این زمینه بهره مند شده و در صورت اقساط، بر اساس قانون 15 درصد مبلغ به عنوان هزینه تقسیط دریافت می گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند اذعان داشت: پیشنهاد کمیسیون حقوقی شورا مبنی بر دریافت هزینه تقسیط به صورت پلکانی و بر اساس زمان تقسیط در دفترچه عوارض سال آینده از سوی شهرداری مورد تقاضا می باشد.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد یادآور شد: در جلسه روز گذشته شورا مقرر شد هزینه تغییر کاربری ها برای املاک بر اساس کل زمین و به صورت خام در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به موافقت شورا با اجرای مناقصه نقلیه شهرداری عنوان کرد: اعضای شورا با برگزاری مناقصه عمومی در خصوص جداسازی اینترنت از بستر شبکه شهرداری موافقت نمودند.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند همچنین از موافقت اعضا با انجام معاملات مختلف از سوی شهرداری شامل اجرای پارک در خیابان 13 آبان، بکارگیری بولدوزر در سایت پسماند شهرداری و ... خبر داد.